DAHAB

You have probably heard about Bedouin village at the seaside. Oh, Dahab! The town where you can find peace, wonderful people and water sports. A record-breaking destination – both worldwide and personal that come from passion and dreams. This is the place you will visit more than few times. A waterfront promenade, where you can admire the beauty of Dahab and Saudi Arabia that spreads along the town. Everyone can find a place for himself and be a part of this community, because it doesn’t matter whether you sunbathe or admire coral reefs. The Lighthouse square is the heart of Dahab. It is the place where you can spend most of your evenings. There are restaurants, cafes, and what is most important for diving lovers, dive shops. There are tens of dive sites in the city, and just behind the corner. The most popular places are the Canyon and the Blue Hole. Transportation? We recommend – on foot or by bike, or even by taxi if a destination is too far.

Geography:

Dahab is on the southeast coast of the Sinai Peninsula in Egypt, approximately 80 km northeast of Sharm el-Sheikh (the closest airport).

 

Top 10 aktywności w Dahabie:

 1. Podziwianie podwodnego piękna. Dahab słynie z pięknych miejsc do nurkowania i snurkowania. Znajduje się tutaj ponad 20 miejsc, gdzie można się rozkoszować urokiem raf koralowych i kolorowych ryb. Najsłynniejszym punktem jest Blue Hole – mekka nurkowania technicznego. Miejsce te przypadnie do gustu nie tylko osobom nurkującym, ponieważ można się wspiąć na półkę skalną, która znajduje się zaraz nad wodą, i podziwiać panoramę Morza Czerwonego.
 2. Safari na łodzi. Będąc w Dahabie nie sposób nie wsiąść na łódkę i odbyć podróż w zapierające dech w piersiach parki krajobrazowe Gabr El-Bint i Ras Abu Gallum. Te dwa dziewicze miejsca oszałamiają swą harmonią barw i spokojem, a wszechobecna woda wprowadza w stan zadumy i gwarantuje odpoczynek. Pod wodą można podziwiać piękno kolorowych raf koralowych, a gdy jest się szczęściarzem, zachwycać się ‘dużymi okazami’, takimi jak żółwie, napoleony, manty i delfiny (czyli praktycznie zawsze:).
 3. Kolacja beduińska przy zachodzie słońca. Podczas pobytu w Dahabie warto skusić się na pieczonego w tradycyjny sposób barana:) Jest to uczta nie tylko dla podniebienia, ale również oczu, ponieważ kolacja odbywa się w górach lub nad samym brzegiem morza, gdzie podziwia się cudowny zachód słońca w gronie najbliższych i przysmakach na stole.
 4. Jerozolima i Betlejem. Dla chcących poznać kolebkę Chrześcijaństwa, zostawić swoje prośby przy Ścianie Płaczu i pokąpać się w Morzu Martwym organizowana jest jednodniowa wycieczka.
 5. Góra Św. Katarzyny. Kolejną wycieczkę, która rozpoczyna się już późnym wieczorem, warto odbyć na Górę Św. Katarzyny. Wyjazd jest jeszcze w nocy, aby zdążyć wspiąć się na szczyt i podziwiać wschód słońca a w ciągu dnia zwiedzić klasztor Św. Katarzyny, który w 2002 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz kaplicę św. Katarzyny, gdzie według tradycji, zostało umieszczone przez anioły ciało osiemnastoletniej świętej Katarzyny z Aleksandrii, zamordowanej na przełomie III i IV w. chrześcijanki.
 6. Przejazd quadami. Jednym z ciekawych atrakcji w Dahabie jest 3-godzinna przejażdżka na quadach, podczas której podziwia się piękno pustyni i gór. Trzy ważne punkty podczas eskapady: postój na wzniesieniu, gdzie widoczna jest panorama Dahabu i morza, odpoczynek przy herbatce w wiosce beduińskiej oraz wspinaczka po górach i spektakularny widok na góry oraz morze przy zachodzie słońca.
 7. Spacer promenadą. Wzdłuż Dahabu znajduje się promenada nad samym brzegiem morza, która kończy się na pięknym półwyspie Laguna. Chcesz poczuć się jak na bezludnej wyspie? Spakuj plecak, wskocz na rower i w drogę!
 8. Friday market. W każdy piątek odbywa się ‘Ryneczek Dahabu’, gdzie można porozmawiać z mieszkańcami, zjeść domowej roboty jedzonko i schrupać kolorowego piernika. Te i inne smakołyki są przygotowywane w zaciszu domu, gdzie króluje nie tylko egipska kuchnia, ale również międzynarodowa. Prócz uczty dla brzucha jest to doskonała okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi i spędzić czas w przyjaznej atmosferze w blasku słońca i szumu morza.
 9. Zakupy. Bransoletki, chusty, pamiątki, beduinki, lampy, lampeczki… Wszystko co sobie zamarzycie jest dostępne na straganach, które ciągną się aż od ulicy Lighthouse, aż po Mashrabę. Dziesiątki miejsc, gdzie można kupić ubrania, biżuterię, czy perfum z Egiptu. Jest to również wspaniała okazja, aby porozmawiać z tubylcami, pośmiać się i potargować, co jest świetną zabawą :)
 10. Odpoczynek. W całym Dahabie znajdziesz kawiarnie i restauracje, które oferują przepyszne jedzenie, świeżo wyciskane soki i, co najważniejsze, miejsce do odpoczynku. Nie ważne, czy to poranek, południe czy wieczór. O każdej porze dnia znajdziesz miejsce, aby usiąść i odpocząć nad samym brzegiem morza. Wieczorem polecamy dorzucić do zestawu fajkę wodną. Satysfakcja gwarantowana :)
 11.  

Copyright 2015 BALANCED DIVERS

Projekt i wykonanie TKNET & EMKA-design.pl